Údržba a čištění hedvábných tkanin - Vázanky.com - Kravaty, manžetové knoflíčky, svatební vesty

Rychlý kontakt
My status
Aktuálně
Facebook
Od 1. ledna 2012 jsou Vázank.com na sociální sití Facebook, staňte se našimi přáteli a sledujte aktuální informace.

Údržba a čištění hedvábných tkanin

 

Všeobecné zásady o způsobu údržby a čištění hedvábných vázanek

 

Zboží vyrobené z tkaného hedvábí zpravidla nevyžaduje žádnou údržbu. Při čištění nesmí být tkaniny v žádném případě prány v pračce. Hrozí nebezpečí zlámání vláken a pozvolný rozpad látky, dále poškození a zpřetrhání jemných spojových švů, které povede k celkovému znehodnocení zboží. Jediným a zároveň vhodným řešením pro odstranění zaschlých tekutin či jiných skvrn způsobených např. rozlitím tekutiny na látku je napuštění (např. do umyvadla) max. 30°C teplé vody a jen jemné promačkání tkaniny. Je možné použít jemný mýdlový roztok nebo roztok s malým množstvím aviváže. Při máchání jednotlivé kusy neždímáme, jen necháme volně okapat a ještě mírně vlhké žehlíme. Žehličku nastavíme na nejnižší možný žehlící stupeň (hedvábí, vlna) a opatrnými pohyby žehlíme z rubové strany tkaniny. Po vyžehlení ponecháme tkaninu na pevné desce ve vodorovné poloze doschnout, nefenujeme a ani jiným způsobem se nesnažíme urychlit uschnutí.

 

Po doschnutí mají tkaniny zpravidla velký náboj statické elektřiny, který se dalším využíváním tkaniny vyztrácí. V případě nutnosti přežehlení je doporučováno opětovné lehké orosení tkaniny před samotným žehlením.

 

Vázanka musí být využívána pouze k tomu účelu, ke kterému bylo zakoupena a to zejména pro účely reprezentativního a společenského charakteru.

 

V případě, že jste neobdrželi dostatečné informace o produktu a nebo si přejete zveřejnit informace, které by mohli být užitečné nejen pro Vás, prosím obraťte se s konkrétním dotazem či požadavkem na e-mailovou adresu info@vazanky.com. Dotaz Vám bude zodpovězen, případně zveřejněn v co nejkratším možném termínu.